Novinky

Poradna BONsay je otevřena !

Poradna si klade za cíl pomáhat lidem s duševním  onemocněním a jejich rodinám, při řešení obtížných životních situací a zároveň nabízet široké veřejnosti  informace o tematice duševního zdraví.

Díky Ministerstvu zdravotnictví a Norským fondům můžete i vy využít jejich bezplatných služeb každé úterý od 15:00 do 18:00 v Žitné ulici 23, v Praze 1.  Informační letáček a fotky viz níže.

Dopis premiérovi ČR

Dne 9. června 2015 představitelé Platformy pro transformaci systému péče o lidi s duševním onemocněním v ČR předali vicepremiérovi Jiřímu Dienstbierovi otevřený dopis adresovaný premiéru Sobotkovi. V dopise signatáři apelují na premiéra, aby se osobně angažoval v procesu transformace systému péče o lidi s vážným duševním onemocněním v ČR. Reforma stále stagnuje. V dopise členové platformy označili sedm oblastí, ve kterých je naléhavě nutné pokračovat v rámci Strategie reformy, kterou schválil a vydal tehdejší ministr zdravotnictví MUDr. Martin Holcát. "Jsme přesvědčeni, že jedinou účinnou prevencí nedávných tragédií, je důsledně realizovaná reforma systému psychiatrické péče" píše se v dopise.

Dopis byl předán veřejně ministru pro lidská práva Jiřímu Dienstbierovi  v rámci konference Lidská práva, etika a duševní zdraví.
Celý dopis zde.

job club - jak najít práci od 7.7. 2015

Zveme Vás na nově otevřený Job Club,  který povede profesionální personalistka a bude zahrnovat 5 hodinových lekcí:

1. Já a práce: kdo jsem a co druhým nabízím? / 2. Kde můžu hledat a najít práci? / 3. Jak odpovědět na inzerát? / 4. Co se děje na pohovoru? / 5. Co dalšího ještě potřebuju vědět a umět?

Kde: Klub u kocoura (http://www.bona-ops.cz/ukocoura)

Kdy: 7.7., 14.7., 21 .7., 28.7. vždy v 16:00

Koho kontaktovat:  u Anny Schlindenbuch (773 700 452, anna.schlindenbuch@bona-ops.cz) nebo v Boně u svého terapeuta 

Aktuální volná místa v oblasti sociální (pracovní) rehabilitace

Aktuálně volná pracovní místa:

- 1 místo ve službě sociální rehabilitace (neplacené)  v Textilní dílně

- 1 chráněné pracovní místo (placené) ve Sklářské dílně

- 2 pracovní místa na chráněném pracoviště - obchod Dvojí svět – prodavač / prodavačk(více http://www.jobs.cz/rpd/982789864/?rps=217 nebo v rubrice "volná místa")

- 5 chráněných pracovních míst Textilní dílna - odpolední provoz  (více http://www.jobs.cz/rpd/982787430/?rps=217 nebo v rubrice "volná místa")

Bližší informace:

http://dks.greendoors.cz/sluzby/bona-ops/zamestnavani-osob-se-zdravotnim-postizenim

http://dks.greendoors.cz/sluzby/bona-ops/remeslne-dilny-socialni-rehabilitace

Nový příjmový pracovník pro SLUŽBU SOCIÁLNÍ REHABILITACE (OBLAST PRÁCE)

Od června 2015 funguje jako nový pracovník pro zájemce o službu Sociální rehabilitace Bc. Kateřina Karásková (tel.: 283 850 400katerina.karaskova@bona-ops.cz).

V případě zájmu o práci a ohledně dalších informací (vstupní kriréria, volná místa apod.) v oblasti pracovní rehabilitace se obracejte přímo na ni.

 

zástupci BONA, o.p.s. na konferenci o sociální psychaitrii v přerově

Zástupci BONA, o.p.s. navštívili konferenci sociální psychiatrie ve dnech 20. – 22. 11. 2014 v Přerově především v souvislosti s aktuálními změnami potřeb osob s duševním onemocněním. Příspěvek našich zástupců se věnoval problematice psychotického onemocnění v kombinaci se závislostí (duální diagnóza).

Jak píše Alena Měkotová: "Musím podotknout, že BONA, o.p.s. je jedna z prvních organizaci, která se začala tomuto tématu věnovat a transformovat se podle potřeb uživatelů s duální diagnózou."

Více o obsahu konference a zkušenostech našich zaměstnanců můžete číst dále. 

Stránky

Subscribe to Zdroj pro titulní stránku