Dárcovská výzva

Chystáte se projít pěšky Českou republiku, vylézt na vysokou horu nebo projet Evropu na koloběžce? Chtěli byste svou akcí zároveň podpořit dobrou věc? Slavíte narozeniny nebo jinou důležitou událost a chcete ji spojit s pomocí druhým? Díky dárcovské výzvě se můžete stát ambasadorem BONY a pomáhat tak lidem, kterým do života vstoupilo duševní onemocnění.

Co to vlastně je?

Dárcovská výzva je ve světě oblíbeným způsobem, jak podpořit smysluplnou věc nebo upozornit na něco, čemu je potřeba věnovat pozornost. V podstatě jde o dobročinnou sbírku mezi vašimi kamarády, rodinou nebo kolegy, u které se navíc můžete dobře pobavit. ☺

Jak to tedy udělat?

Založit dárcovskou výzvu je jednoduché. Stačí si vybrat jeden z projektů naší organizace, který běží na portálu Darujme.cz. Vše se děje online.

S čím bychom chtěli naopak pomoci my vám, je způsob, jakým vaši výzvu „podat navenek“. Důvodem je to, že lidé s duševním onemocněním mají v dnešní společnosti stále velké stigma, což se snažíme měnit. Kontaktujte proto našeho fundraisera, který vám s přípravou výzvy pomůže, vždy to ale bude hlavně o vás. Společně se můžeme pobavit také o našich aktuálních potřebách a na co výzvu zacílit. Text tedy můžete připravit společně s námi, pak už jen nahrát fotku a je to.

Dejte vědět o tom, co plánujete, svým blízkým – stačí poslat odkaz na výzvu e-mailem, napsat SMS, sdílet na sociálních sítích, zavolat nebo říct jim co chystáte při společném setkání. 

Veškeré dary jdou přímo na účet projektu, který jste si vybrali. 

Odkazy:


Kontakt

Marie Hyklová
E:     fr@bona-ops.cz
T:     +420 739 320 511

Důležité informace

Právnická osoba může uplatnit odpočet ze základu daně z příjmu, pokud hodnota daru (bezúplatného plnění) činí alespoň 2 000 Kč (minimální hodnota jednoho daru). V úhrnu lze odečíst maximálně 5 % z již sníženého základu daně.  

Fyzická osoba může uplatnit odpočet ze základu daně z příjmu, pokud jejich úhrnná hodnota v kalendářním roce přesáhne 2 % ze základu daně nebo činí alespoň 1 000 Kč. V úhrnu lze odečíst maximálně 10 % ze základu daně. 

BONA o.p.s. - Již více než dvacet let poskytujeme odbornou pomoc a podporu lidem se zkušeností s duševním onemocněním i jejich blízkým a s úspěchem usilujeme o to, aby mohli žít co nejkvalitnější život.

Kontakty
A:     Pod Čimickým hájem 177/1
         181 08 Praha 8
T:     +420 283 853 163
E:     info@bona-ops.cz

Podrobné kontakty