Jak pomáháme

CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ

Bezpečný prostor pro nový začátek.

TERÉNNÍ TÝMY

Komplexní podpora v řešení každodenních situací.

PODPORA ZAMĚSTNÁVÁNÍ

Podpora související se získáním a udržením práce.
Informace pro zaměstnavatele


Jsme tu pro lidi se zkušeností s duševním onemocněním, kteří mají zájem aktivně využívat naše služby a spolupracovat na svém zotavení.

Rehabilitace šitá na míru

Tým našich pracovníků a pracovnic vám pomůže ujasnit si vaše přání a poskytne vám podporu při stanovení konkrétních cílů, na kterých můžete společně pracovat a postupně si plnit svá životní přání. Pro někoho to může být nalezení vlastního bydlení, pro jiného dobře placená práce nebo zvýšení sebevědomí. To vše budete řešit na společných schůzkách s vaším klíčovým pracovníkem.

S poskytováním služeb máme mnohaleté zkušenosti a víme, že pokud má být vaše rehabilitace úspěšná, je nutné ji postavit na otevřené upřímné komunikaci. Snažíme se spolupracovat se všemi, kteří vám při vašem zotavení mohou pomoci, včetně vaší rodiny, přátel a lidí z vašeho okolí. Naší podmínkou je tedy možnost sdílení informací s vašimi ošetřujícími lékaři a opatrovníky. Na druhou stranu plně respektujeme vaše právo na soukromí a nebudeme poskytovat žádné informace o vás nikomu, koho vy sami neurčíte.

Vztah založený na vzájemné důvěře

Jedním z principů naší práce je otevřený přístup založený na partnerství a otevřené komunikaci. Jsme průvodci, kteří vám mohou pomoci rozvíjet vaše schopnosti a dovednosti. Vztah důvěry je základ, na kterém se dá stavět a který pomáhá v překonávání překážek na cestě k zotavení.

Práce s motivací a vlastním rozhodnutím

Jedním z předpokladů vstupu do našich služeb je chuť na sobě pracovat a rozvíjet své dovednosti a schopnosti pro větší míru samostatnosti. Nejsme experty na váš život, věříme, že vy sami nejlépe víte, kam se chcete ubírat. Ale také víme, že nemoc může člověka velice zaskočit a způsobit, že v životě ztratí směr. Jsme tu od toho, abychom vám ho znovu pomohli najít.

Podpora v abstinenci

Naše služby jsou tu i pro ty, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním a závislostí na návykových látkách. Podpoříme vás v abstinenci, pomůžeme vám najít vhodné uplatnění nebo aktivity, které vám umožní smysluplně trávit čas.

BONA o.p.s. - Již více než dvacet pět let poskytujeme odbornou pomoc a podporu lidem se zkušeností s duševním onemocněním i jejich blízkým a s úspěchem usilujeme o to, aby mohli žít co nejkvalitnější život.

Kontakty
A:     Pod Čimickým hájem 177/1
         181 08 Praha 8
T:     +420 730 112 967
E:     info@bona-ops.cz

Podrobné kontakty